Synchronizacja plików

Temat synchronizacji plików spędza wielu osobom sen z powiek. Rozwiązanie praktyczne to najpopularniejsze zapisywanie danych na których się pracuje na pamięciach flash. Jest to rozwiązanie niestety z 2 głównymi wadami – flash disk’a łatwo zgubić oraz trzeba go ciągle przy sobie mieć. Internetowe e-dyski pojawiły się kilka lat temu i świetnie się sprawdzają. Z rozwiązań chyba najpopularniejsze to DropBox. Ja osobiście z racji związania z platformą apple korzystam z usługi apple’a mobile.me.

Zalety platformy mobile.me:

  • Dobrze zintegrowana z systemem Mac OS X. Widoczność iDiska jakby to był fragment normalnego systemu plików.
  • Decydowanie, która aplikacja ma dostęp do iDiska.
  • Dostępność dodatkowych usług w technologii PUSH takich jak: synchronizacja książki adresowej oraz kalendarza.
  • Usługa find-my-iphone, czyli możliwość wyświetlenia pozycji na mapie telefonu iPhone oraz zdalne wyświetlenie komunikatu, zablokowanie telefonu lub wykasowanie jego zawartości.
  • Dostęp przez www do plików, kalendarza książki adresowej.

Wady platformy mobile.me:

  • Nie ma wersji bezpłatnej z małą powierzchnią lub tylko z dodatkowymi usługami
  • Sporadyczne problemy z montowaniem iDisk’a, co powoduje, że zdarzają się przypadki, że w katalogu iDisk’a widać np. poprzednią wersję plików lub w ogóle nie widać iDisk’a.

Ta ostatnia wada jest bardzo problemowa. Zdarzyło mi się to w ostatnim roku kilka razy, ale spowodowało to u mnie prawie zawał serca. Temat rozwiązałem przy pomocy standardowej procedury informatyka, czyli wyłączenia i włączenia. Wystarczyło odłączyć się od sieci i ponownie połączyć. Przy nawiązaniu połączenia z siecią Mac Os X próbuje na nowo ustabilizować połączenie.

Wpisz komentarz

You must be logged in to post a comment.